Interpreti

Collegium Marianum a Hana Blažíková

koncert01 400x400

Collegium Marianum se od založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na autory působící ve střední Evropě. Kromě koncertních děl se věnuje scénickým projektům.

Uměleckou vedoucí je flétnistka Jana Semerádová. Její badatelská činnost a studium barokní gestiky jsou předpokladem nevšedních dramaturgií a řady novodobých premiér.

Soubor úzce spolupracuje s předními evropskými dirigenty, sólisty a režiséry. Významná je též spolupráce s loutkovým divadelním souborem Buchty a loutky, se kterým Collegium Marianum uvádí originální projekty.

Collegium Marianum se těší uznání zahraniční i české odborné kritiky a pravidelně natáčí pro rozhlasové i televizní stanice. V roce 2008 soubor zahájil spolupráci s vydavatelstvím Supraphon, které vydalo již osm jeho nahrávek známých i méně známých skladatelů V roce 2010 se Collegium Marianum stalo nositelem ocenění za zásluhy o kvalitu a šíření české hudby udělovaného českou sekcí Mezinárodní hudební rady UNESCO. Soubor od roku 2001 pořádá cyklus Barokní podvečery - ojedinělý projekt, a to i v mezinárodním kontextu. Rovněž je rezidenčním souborem Letních slavností staré hudby.

IRPA s.r.o.
Kaprova 42/14,
110 00, Praha 1

IČ: 27644103
DIČ: CZ27644103

Jakub Kubíček
Ředitel festivalu
jakub@bachforall.cz

Ivana Marcinová
PR
ivana@bachforall.cz

 

Jakub Kydlíček
Odborná spolupráce
jakub.kydlicek@bachforall.cz

Zdeňka Rezková
Koordinátorka festivalu
zdenka@bachforall.cz

Barbora Emma Veselá
Produkční
barbora@bachforall.cz

Diego Velasco
Business development
diego@bachforall.cz