Interpreti

Wilbert Hazelzet a Jacques Ogg

Od roku 1971 působí Wilbert Hazelzet a Jacques Ogg jak v duu, tak i v dalších hudebních formacích. S violoncellistou a gakoncert02 400x400mbistou Jaap ter Lindenem utvořili trio a působili v ansáblech jako De Egelentier (1972-1983), Les Eléments Amsterdam (1993-1996) a Quaetetto Amsterdam (1995-2002).

Koncertovali po celé Evropě od Norska přes Portugalsko, od Irska přes Polsko. Tyto koncerty se také často vysílaly v místních rádiích či televizích jako BBC (Velká Británie), WDR (Německo), RTE (Španělsko), RAI (Itálie), RFM (Francie). Opakovaně účinkovali ve Spojených státech amerických, Kanadě a Mexiku, a několikrát absolvovali koncertní tour po Jižní Americe (Brazílie, Argentina a Uruguay).

Více než 15 jejich CD, včetně kompletní tvorby pro flétnu a cembalo Johanna Sebastiana Bacha, získalo ceny kritiků i posluchačů. Jejich nahrávka mistrovských děl Jacques-Martina Hotteterra vyhrála prestižní belgickou cenu Cecilia. V úzké spolupráci těchto dvou hráčů proběhlo mnoho mistrovských kurzů (Salamanca, Madrid, Krakow, Praha) a letních kurzů (Vancouver, Mateus, El Escorial) . Přes 30 let působili na Royal Conservatorie v Haagu (Nizozemsko) a pomohli mnoha profesionálním hráčům na cestě za jejich zářivou kariérou. Každý z nich spolupracuje nebo spolupracoval i s dalšími hudebníky. Wilbert Hazelzet je hlavním flétnistou Baroque Orchestra Amsterdam (Ton Koopman) již od jeho založení, Jacques Ogg byl přes 20 let cembalistou Orchestra of the 18th Century (Frans Brüggen). Wilbert účinkoval s Musica Antiqua Köln, Les Adieux and Sonnerie, Jacques zase odehrál mnoho sólových recitálů a koncertů v souborech Concerto Palatino a Camerata des 18. Jahrhundert. Je také uměleckým ředitelem Lyra Baroque Orchestra v ST. Paul, USA. Nyní mají v plánu natočit několik dalších nahrávek a vydat se na koncertní tour po Kanadě, Spojených státech, Jižní Americe a Mexiku a příležitostně koncertovat po celé Evropě.

IRPA s.r.o.
Kaprova 42/14,
110 00, Praha 1

IČ: 27644103
DIČ: CZ27644103

Jakub Kubíček
Ředitel festivalu
jakub@bachforall.cz

Ivana Marcinová
PR
ivana@bachforall.cz

 

Jakub Kydlíček
Odborná spolupráce
jakub.kydlicek@bachforall.cz

Zdeňka Rezková
Koordinátorka festivalu
zdenka@bachforall.cz

Barbora Emma Veselá
Produkční
barbora@bachforall.cz

Diego Velasco
Business development
diego@bachforall.cz